Fit catering „LightBox” możemy zamówić na terenie Warszawy, ale nie tylko. Działa on w ponad 60 miast na terenie całej Polski. Znajdziemy go zarówno w tych większych, jak i mniejszych miastach. W związku z tym warto zapoznać się z jego ofertą, ponieważ może okazać się, że funkcjonuje on również w miejscu naszego zamieszkania.

RODZAJE DIET DOSTĘPNYCH W OFERCIE „LightBox”

Klienci „LightBox” mają do wyboru sześć różnych rodzajów diet pudełkowych. Jeśli chcemy wiedzieć, która z ich będzie dla nas najlepsza warto zapoznać się z charakterystyką poszczególnych z nich.

 1. Dieta „SLIM OPTIMUM”

Jest to zdrowa dieta odchudzająca, która uzyskała rekomendacje Instytutu Żywności i Żywienia. Przeznaczona jest dla klientów, których celem jest zdrowe odżywianie i szczupła sylwetka. Dieta „SLIM OPTIMUM” zawiera około 80 makro- i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Posiłki przygotowywane są z niskokalorycznych składników według zasad kuchni śródziemnomorskiej. Dostępna jest w trzech wersjach: 1000, 1200 lub 1500 kcal.

Przykładowe fit posiłki:

 • zupa kalafiorowa;
 • egzotyczny deser z ryżu brązowego z ananasem i galaretką brzoskwiniową, owoce;
 • ciasto marchewkowe, owoce;
 1. Dieta „OPTIMUM”

Dieta „OPTIMUM” przygotowana została z myślą o osobach, które chcą smacznie jeść i być w dobrej formie, bez zamartwiania się o zakupy, gotowanie i samodzielne bilansowanie jadłospisu. Wszystkie posiłki w diecie „OPTIMUM” zostały oparte na kuchni śródziemnomorskiej. Dieta uzyskała rekomendacje Instytutu Żywności i Żywienia. Jeśli zdecydujemy się na wybór diety „OPTIMUM” będziemy mieli do wyboru dietę o kaloryczności 2000 lub 2500 kcal.

Przykładowe fit posiłki:

 • jaglanka na mleczku kokosowym z bakaliami, jabłko pieczone;
 • sałatka orientalna z grzybami mun;
 • pudding chia z żeliną owocową;
 1. Dieta „NO FISH”

Jest to jadłospis dedykowany klientom, którzy chcą wyeliminować z jadłospisu ryby oraz owoce morza. Wszystkie posiłki jakie znajdziemy w menu diety „NO FISH” zostały przygotowane w oparciu o oryginalne przepisy kuchni śródziemnomorskiej. Dieta jest rekomendowana przez Instytut Żywności i Żywienia. Do wyboru mamy dietę o kaloryczności 1000, 1200, 1500, 2000 lub 2500 kcal.

Przykładowe fit posiłki:

 • barszcz ukraiński z jajkiem przepiórczym;
 • potrawka z soczewicy, cukinii i marchewki, ryż biały i dziki;
 • deser jogurtowo-cytrynowy z wyspy Arki, owoce;
 1. Dieta „VEGE”

Dieta pudełkowa „VEGE” została stworzona dla osób, które eliminują ze swojego jadłospisu mięso i ryby. W jadłospisie diety „VEGE” znajdziemy za to pełne ziarna zbóż, rośliny strączkowe, warzywa, owoce, nasiona i orzechy. Jako źródła białka roślinnego fit catering proponuje, m.in. tempeh, seitan i nasiona roślin strączkowych. Tak jak w przypadku poprzednich diet, tak i w przypadku diety „VEGE” posiłki zostały przygotowane na podstawie oryginalnych przepisów kuchni śródziemnomorskich i uzyskały rekomendacje Instytutu Żywności i Żywienia. Dieta „VEGE” jest dostępna w czterech wersjach: 1000, 1200, 1500 oraz 2000 kcal.

Przykładowe fit posiłki:

 • biszkopt szpinakowy z kremem budyniowym, owoce;
 • pasta ziemniaczana z tofu, warzywa, pieczywo;
 • papryka faszerowana soczewicą, warzywa na parze, ryż biały i dziki;
 1. Dieta „LACTOSE FREE”

Dieta została opracowana z myślą o klientach, którzy cierpią na nietolerancję laktozy. Fit catering proponuje tej grupie osób szereg zamienników, m.in. bezlaktozowe produkty mleczne, pełnoziarniste produkty zbożowe, orzechy i nasiona, warzywa i owoce, mięso oraz ryby. Dieta „LACTOSE FREE” uzyskała rekomendacje Instytutu Żywności i Żywienia. W przypadku diety „LACTOSE FREE” mamy do wyboru pięć wersji kalorycznych: 1000, 1200, 1500, 2000 oraz 2500 kcal.

Przykładowe fit posiłki:

 • zawijaniec z warzywami i mozzarellą;
 • miruna w sosie pomidorowym z papryką faszerowaną szpinakiem i mozzarellą, ryż biały i dziki;
 • piersi z indyka w sosie musztardowo-miodowym, warzywa na parze, orkisz z wermiszelem i suszonymi pomidorami;
 1. Dieta „GLUTEN&LACTOSE FREE”

Jest to dieta pudełkowa przygotowana dla klientów z celiakią, nadwrażliwością na gluten i/lub nietolerancją laktozy. W jadłospisie nie znajdziemy produktów, takich jak pszenica, żyto, pszenżyto,  jęczmień, owies oraz produktów zawierających laktozę. Zamiast nich w menu pojawia się gryka, amarantus, komosa ryżowa, czy bezlaktozowe produktu mleczne. Dieta uzyskała certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz rekomendacje Instytutu Żywności i Żywienia. W przypadku tej diety klienci mają do wyboru wariant 1000, 1200, 1500, 2000 lub 2500 kcal.

Przykładowe fit posiłki:

 • ryżanka z kurkumą, prażone jabłko z cynamonem, warzywa;
 • galaretka z owocami;
 • sałatka śródziemnomorska;

ILE KOSZTUJE DIETA OFEROWANA PRZEZ CATERING DIETETYCZNY „LightBox”?

Catering dietetyczny „LightBox” oferuje trzy programy zamawiania diet – „all day” (5 posiłków dziennie), „office” (4 posiłki dziennie, bez kolacji) oraz „after ten” (4 posiłki dzienne, bez śniadania). Opcja „all day” jest najdroższa natomiast dwie pozostałe są w takiej samej cenie. „LightBox” daje nam do wyboru zamówienie trwające od 1 dnia do 30 dni. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy dieta pudełkowa przypadnie nam do gustu możemy zamówić zestaw próbny w cenie od 40 do 44 zł (w zależności od rodzaju diety). Jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu pieniędzy to warto zdecydować się na dłuższe zamówienie, ponieważ wtedy cena za dzień maleje. Za dietę „SLIM OPTIMUM” 1500 kcal zapłacimy 57 zł za dzień w przypadku zamówienia na 30 dni natomiast przy zamówieniu trwającym od 1 do 10 dni już 60 zł za dzień. Cena zależy również od rodzaju diety. Najdrożej wypada w tym przypadku dieta „GLUTEN&LACTOSE FREE”.

 

 

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *