Rosnąca liczba cateringów dietetycznych w dużych miastach świadczy o sporym zapotrzebowaniu na tego typu usługi. Jeśli jeszcze nie należymy do grona osób, które zdecydowały się na zamówienie diety pudełkowej i stoimy przed odpowiedzią na pytanie, czy warto dołączyć do takich osób warto dowiedzieć się na jakich zasadach funkcjonuje catering dietetyczny.

CZYM JEST CATERING DIETETYCZNY?

Jeszcze do niedawna firmy cateringowe kojarzyły nam się z takimi, które dowożą gotowe posiłki w konkretne miejsce. Niekoniecznie były to fit posiłki wpisujące się w zasady zdrowego odżywiania. Od jakiegoś czasu coraz więcej słyszymy o cateringach dietetycznych, które nieco różnią się od znanych nam firm cateringowych. To co je łączy to fakt, że dostarczają gotowe posiłki w konkretne miejsce. Natomiast różnica tkwi w tym, że catering dietetyczny oferuje potrawy zbilansowane przez dietetyka, dostosowane do potrzeb organizmu i występujące w różnych wersjach, np. wegańskiej, wegetariańskiej itp. Nie jest to więc wyłącznie usługa polegająca na przygotowywaniu i dowożeniu posiłków w konkretne miejsce. Jest to usługa, dzięki której otrzymujemy dietę zaplanowaną przez dietetyka o odpowiedniej kaloryczności, która pozwala nam na utrzymanie dobrego stanu zdrowia i szczupłej sylwetki. Różnica polega również na tym, że wiele cateringów dietetycznych oprócz usługi dostarczania gotowych fit posiłków oferuje nam również stały kontakt z dietetykiem.

NA JAKICH ZASADACH DZIAŁA CATERING DIETETYCZNY?

Na jakich zasadach działa catering dietetyczny? Jak wygląda proces wyboru, zamówienia oraz dostarczenia diety pudełkowej?

  1. Wybór odpowiedniej diety

Catering dietetyczny oferuje nam diety o różnej kaloryczności, dostosowane do różnych potrzeb. W ofercie cateringów możemy znaleźć, np. diety wegetariańskie, wegańskie, diety dla sportowców, diety dla przyszłych mam, czy osób chorujących na cukrzycę. Wybór jest naprawdę duży dlatego przeglądając ofertę cateringu dietetycznego zastanawiamy się często jaka dieta będzie dla nas najlepsza, którą z nich wybrać. Na szczęście większość cateringów dietetycznych oferuje nam pomoc w wyborze najlepszej diety. Może być to pomoc pod postacią konsultacji z dietetykiem, która najczęściej przeprowadzona jest telefonicznie lub za pomocą internetowego formularza do zadawania pytań. Część z cateringów decyduje się też na umieszczenie na swojej stronie internetowej odpowiedniego kalkulatora do wyliczenia zapotrzebowania energetycznego organizmu. Tego typu kalkulator pomaga nam oszacować jaka kaloryczność diety będzie odpowiednia w naszym przypadku.

  1. Zamówienie diety

Catering dietetyczny zamawiamy bez wychodzenia z domu. W celu zamówienia wystarczy jedynie skorzystać z formularza zamówienia dostępnego na stronie internetowej cateringu lub złożyć zamówienie przez telefon. Jest to bardzo wygodna forma, która pozwala nam na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Zamawiając dietę z domu możemy spokojnie zastanowić się nad szczegółami zamówienia. Podczas jego składania będziemy musieli zadecydować jaką dietę chcemy zamówić oraz jak długo będziemy korzystać z usług cateringu dietetycznego. Warto w tym miejscu przyjrzeć się cennikowi. Okazuje się, że w większości przypadków cena spada wraz z długością zamówienia. Jeśli jesteśmy zdecydowani na konkretny catering dietetyczny to warto zastanowić się nad dłuższym zamówieniem (np. na 2 tygodnie, na miesiąc), ponieważ wtedy ceny są niższe. Z kolei jeśli w ogóle nie jesteśmy pewni, czy catering dietetyczny przypadnie nam do gustu możemy skorzystać z opcji testowej, którą oferuje większość cateringu dietetycznego. W tym przypadku otrzymujemy, np. 1 dzień konkretnej diety i możemy sprawdzić, czy tego typu posiłki będą nam odpowiadać.

  1. Dowóz

Korzystanie z usług fit cateringu może okazać się bardzo wygodne, ponieważ dieta na zamówienie dostarczana jest prosto pod drzwi naszego domu. Nie musimy tracić czasu i pieniędzy na to, by dojeżdżać po odbiór naszych posiłków. Jeśli natomiast nie chcemy, aby jedzenie było dostarczane do domu to większość cateringów umożliwia wybranie innego miejsca dostawy (np. do biura).

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *