Warszawa to największe pod względem liczby mieszkańców miasto w Polsce. Tak duża liczba mieszkańców wiąże się z dużą liczbą wymagań stawianych cateringom dietetycznym. Jak wygląda oferta stołecznych fit cateringów przy tak dużej i zróżnicowanej liczbie klientów?

CO OFERUJĄ WARSZAWIAKOM SIECIOWE CATERINGI DIETETYCZNE?

Wśród sporej ilości cateringów dietetycznych funkcjonujących na terenie stolicy znajdziemy kilka firm, które działają również w innych miastach tworząc sieć cateringów. Zazwyczaj ich oferta jest bardzo różnorodna, co sprawia, że nawet wśród tylu mieszkańców o różnych wymaganiach każdy może znaleźć coś dla siebie. Szeroka oferta, która pozwala wyróżnić się na tle konkurencji zawiera niekiedy bardzo ciekawe rozwiązania w zakresie diet. Poniżej zostały przedstawione niektóre z nich.

  1. Dieta Montignaca

Jest to dieta, która bazuje na produktach o niskim indeksie glikemicznym (IG). W jadłospisie przeważają produkty świeże, które nie zostały poddane obróbce termicznej. W menu tego typu diety znajdziemy, np. sałatkę caprese ze świeżą bazylią, koktajl wielowarzywny, świeży sok z owoców cytrusowych, czy krem brokułowy z razową macą.

  1. Dieta antycellulitowa

Dieta antycellulitowa ma zapewnić nam gładkie oraz jędrne ciało. W posiłkach znajdziemy produkty, takie jak, m.in. chudy nabiał, pełnoziarniste produkty zbożowe oraz chude mięso oraz produkty, które mają działanie moczopędne. Jadłospis został dodatkowo pozbawiony produktów, które powodują gromadzenie się wody w organizmie. Nie znajdziemy w nim potraw tłustych i ostro przyprawionych. Potrawy jakie znajdziemy w tego typu jadłospisie to, m.in. sałatka z łososia i pomarańczy na liściach sałaty, pomarańczowy koktajl z imbirem, czy kremowy serek waniliowy z kokosem.

  1. Dieta paleo

Dieta paleo to sposób żywienia, który wzorowany jest na sposobie żywienia naszych przodków z epoki paleolitu. Nie jest to jednak dosłowne naśladowanie ich sposobu żywienia, a jedynie odrzucenie produktów, które nie były im w tym okresie znane. Współczesna dieta paleo składa się z produktów, takich jak orzechy, warzywa, owoce, jajka, grzyby oraz mięso. Wyklucza natomiast rafinowane oleje, cukier, zboża, a niekiedy również nasiona roślin strączkowych i nabiał. Dietę paleo znajdziemy w ofercie niektórych cateringów dietetycznych działających w Warszawie.

LOKALNY CATERING DIETETYCZNY

Ilość cateringów dietetycznych funkcjonujących na terenie Warszawy jest tak duża, że obok firm działających na terenie całej Polski znajdziemy również lokalne cateringi. Ich oferta jest zazwyczaj mniej zróżnicowana i znajduje się w niej mniej pozycji, co nie oznacza, że odbiega jakością od sieciowych cateringów. Przyjrzyjmy się jakiego typu diety pudełkowe znajdziemy w ofercie lokalnych fit cateringów.

  1. Dieta dla sportowca

W parze ze zdrową dietą bardzo często idzie dbanie o regularną aktywność fizyczną. Dlatego lokalne cateringi dietetyczne niejednokrotnie zamieszczają w swojej ofercie dietę dedykowaną osobom o wzmożonej aktywności fizycznej. Charakteryzuje się ona większą kalorycznością w porównaniu do diety standardowej oraz zwiększonym udziałem składników, które dodają nam energii do ćwiczeń oraz pomagają budować masę mięśniową. W tego typu diecie znajdziemy fit posiłki takie jak, np. jajka faszerowane suszonymi pomidorami, jaglanki, tortillę razową z mięsem i warzywami, czy makaron razowy z warzywami.

  1. Dieta wegetariańska

Coraz więcej osób decyduje się na eliminację mięsa, ryb oraz owoców morza ze swojego jadłospisu. Stołeczne cateringi wychodzą naprzeciw takim osobom i oferują dietę pudełkową w wersji wegetariańskiej. W menu znajdziemy, m.in. sałatkę na bazie brązowego ryżu, warzyw oraz sera koziego, koktajle owocowe, czy kremy warzywne (np. krem z dyni).

  1. Dieta wegańska

Bardzo często w ofercie lokalnych cateringów dietetycznych obok diety wegetariańskiej pojawia się bardziej restrykcyjna dieta wegańska. Z założenia jest to sposób żywienia, który polega na wyłączeniu z jadłospisu wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego. W tego typu diecie pudełkowej nie znajdziemy mięsa, ryb, owoców morza, jajek, mleka i produktów mlecznych oraz miodu. Dieta pudełkowa w wersji wegańskiej oparta jest na produktach roślinnych, m.in. warzywach i owocach, pestkach i nasionach, orzechach, pełnoziarnistych produktach zbożowych.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *